آموزش گرامر درس دوم زبان یازدهم با ترجمه – زمان حال کامل

کانال تلگرام زبان پایه تا کنکور t.me/zabanbase

آموزش گرامر حال کامل

آموزش دروس گرامر مربوط به کتاب یازدهم را در وبلاگ کنکور زبان بخوانید.

از طریق لینک های زیر می توانید مطالب مرتبط را بخوانید:

• ترجمه ریدینگ درس اول ، درس دوم، درس سوم کتاب زبان یازدهم
  • آموزش گرامر جراند Gerund
  • آموزش گرامر درس سوم زبان یازدهم - جملات شرطی نوع اول
  • آموزش رایتینگ درس اول ، درس دوم و درس سوم کتاب پایه یازدهم

متن درس دوم گرامر کتاب یازدهم - Present Perfect

Technology has influenced the lives of people in this century. Working with computers and mobile phones has changed people’s habits and lifestyles. Some people use their laptops and especially their mobile phones everywhere for no good reason. Some of them have not read a book for months. Some have not visited their relatives for a long time.

تکنولوژی بر زندگی مردم در این قرن تاثیر گذاشته است. کار کردن با کامپیوترها و موبایل ها سبک زندگی و عادات مردم را تغییر داده است. برخی مردم از لپ تاپشان و بخصوص موبایلشان برای موارد غیر مفید در هر جایی استفاده می کنند. برخی از آنها ماهاست که یک کتاب نخوانده‌اند. برخی از آنها خویشاوندان خود را مدت هاست که ندیده اند.

Some even have not slept well or have not eaten properly for a long time. Some of these people have quit good habits like doing daily exercises or attending social events. They have chosen an unhealthy lifestyle. To live longer, they need to rethink the way they live, work, and use technology.

برخی از آنها حتی خوب نخوابیده اند یا مدت هاست غذای درست و حسابی نخورده اند. آنها سبک زندگی غیر سالم را برگزیده اند. برای عمر بیشتر، آنها باید به سبک زندگی کردن و استفاده از تکنولوژی دوباره فکر کنند.

Technology has helped the researchers and scientists of our time. New medicines and medical inventions have saved the lives of many people. They have let people have a happy life and live longer. New medicines such as anti-cancer drugs and new antibiotics have cured many patients. Some technological inventions have helped doctors to check people’s health condition. They have found keys to the secrets of the human body. New technologies have helped doctors to understand how diseases develop. They have found ways to fight and stop diseases in their early stages. Technology, as some people may think, is not a bad thing at all. The way we use technology, is important.

تکنولوژی به محققان و دانشمندان زمان ما کمک کرده است. داروهای جدید و اختراعات پزشکی زندگی افراد بسیاری را نجات داده است. آنها به مردم اجازه می دهند تا زندگی شاد و طولانی تری داشته باشند. داروهای جدید از قبیل داروهای ضد سرطان و آنتی بیوتیک های جدید، بیماران بسیاری را درمان کرده است. برخی اختراعات تکنولوژیکی به پزشکان کمک کرده است تا وضعیت سلامت مردم را بررسی کنند. آنها کلیدهای رمز و راز بدن انسان را پیدا کرده اند. تکنولوژی های جدید به پزشکان کمک کرده است تا نحوه رشد و گسترش بیماری ها را بفهمند. آنها راه هایی را برای مبارزه و قطع کردن بیماری ها در مراحل اولیه پیدا کرده اند. تکنولوژی، همانطور که برخی مردم فکر می کنند، اصلن چیز بدی نیست. نحوه استفاده ما از تکنولوژی مهم است.

فرمول ساخت جمله مثبت حال کامل Present Perfect

He has started a business. Samira has started a business.

او یک بیزنس شروع کرده است.

Erfan and Ehsan have started a business.

عرفان و احسان یک بیزنس شروع کرده اند.

فرمول ساخت جمله منفی حال کامل

Behrooz has not forgotten the accident.

بهروز تصادف را فراموش نکرده است.

The students have not finished their homework.

دانش آموزان تکالیف خود را تمام نکرده اند.

فرمول ساخت جمله سوالی حال کامل

Has Maral worked hard?

آیا مارال سخت تلاش کرده است؟

Have the farmers worked hard?

آیا کشاورزان سخت تلاش کرده اند؟

Have you been to Paris?

آیا پاریس بوده ای؟

Has Mr. Ahmadi produced that movie?

آیا آقای آن فیلم را ساخته است؟

پاسخ تمرین E گرامر درس دوم زبان یازدهم با ترجمه

I am 55 years old now and I am going to retire this week. When I look back and read the book of my life, I see that I have had a very interesting life. I was born into a good family. My father was a teacher and my mother was a nurse. They always worked very hard and gave me a normal and healthy life.  When I was a kid, I wanted to become a firefighter. After university, I joined the Fire Service. I have worked there for 30 years. It is a really difficult but exciting job. I worked very hard to become a good firefighter. I have been in many missions for the past 25 years. But honestly, I don’t remember how many lives I have saved and how many people I have made happy. Of course, one thing I know for sure: I have enjoyed every minute of my life as a firefighter.

من 55 سالم است و این هفته قرار است که بازنشسته شوم. وقتی به گذشته نگاه می کنم و کتاب زندگی ام را می خوانم، می بینم که زندگی خیلی جالبی داشته ام. من در یک خانواده خوب بدنیا آمدم. پدرم یک معلم بود و مادرم یک پرستار بود. آنها همیشه سخت تلاش کردند و به من زندگی نرمال و سالمی دادند. وقتی بچه بودم، می خواستم که یک آتش نشان بشم. بعد از دانشگاه، به خدمات آتش نشانی ملحق شدم. من به مدت 30 سال است که آنجا کار کرده ام. این شغل واقعا سخت اما هیجان انگیز است. من خیلی تلاش کردم تا یک آتش نشان خوب شوم. من در 25 سال گذشته در ماموریت های بسیاری بوده ام. اما روراست، به یاد ندارم که چندتا زندگی را نجات داده ام و چند نفر را خوشحال کرده ام. البته، یک چیزی را که مطمئنن می دانم: من از هر دقیقه از زندگیم به عنوان آتش نشان لذت برده ام.

ترجمه جملات تمرین F

I’ve known them since 2008.

من آنها را از سال 2008 می شناسم.

We’ve lived here for 20 years.

ما 20 سال است که اینجا زندگی کرده ایم.

He hasn’t got a job yet.

او هنوز یک شغل ندارد.

Have they ever traveled to Madrid?

آیا آنها تابحال به مادرید سفر کرده اند؟

اگر می خواهید زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید، به این صفحه مراجعه کنید.

ترجمه مکالمه درس اول کتاب انگلیسی یازدهم

ترجمه ریدینگ کتاب زبان انگلیسی پایه یازدهم درس اول – زبان های دنیا

لغات انگلیسی مهم درس اول کتاب یازدهم

ترجمه ریدینگ درس دوم کتاب پایه یازدهم

ترجمه ریدینگ درس دوم کتاب زبان پایه دوازدهم

ترجمه ریدینگ درس اول کتاب زبان انگلیسی پایه دوازدهم

آموزش گرامر درس سوم کتاب زبان یازدهم – جملات شرطی

have ,a ,i ,and ,کرده ,the ,i have ,have not ,کرده است ,زبان یازدهم ,حال کامل ,have helped doctors

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

خلوتگه مدرسه خانه ای سرنوشت ساز... دانلود کده academicfiles پاورپوینت ریاضی نهم netssanbar برترین مرجع خبری تکنولوژی و کامپیوتر ninjahacker raziejazayeri13644 شرکت تابان انرژی پاسارگاد(یارد کرمانشاه)